Pred tým ako si vyberiete niektorú zo škôl, by sme vám radi odporučili niekoľko zaujímavých liniek s informáciami, ktoré sa vám pred a počas študijného pobytu určite zídu.
Ak si myslíte, že máte známeho, ktorému by ste chceli odporučiť našu webstránku, môžte tak urobiť tu.

Sem vpíšte email Vášho známeho*

Sem vpíšte Vaše meno*

Sem vpíšte Váš email


* - povinné polia

Informácie o meste: Boston

 Zoznam jazykových škôl, ktoré vám ponúkame v tomto meste

Je hlavným mestom štátu Massachusetts, rozprestiera sa na jeho východnej časti v prekrásnom prírodnom regióne pri Bostonskom zálive a ústí rieky Charles.
Boston je najrozsiahlejším mestom štátu Massachusetts a Nového Anglicka, je obchodným, finančným a kultúrnym centrom regiónu.
Mesto má približne 547 000 obyvateľov, z čoho asi 63% tvoria belosi, 25% černosi, 5,3% tvoria obyvatelia z Ázie a z ostrovov Tichého oceánu, 0,5 %- né zastúpenie majú domorodí obyvatelia.
Metropola nie je iba dominantou štátu, ale má veľký vplyv aj na ostatnú časť krajiny svojimi finančnými, poisťovacími a vzdelávacími inštitúciami.
Služby patria medzi ekonomické odvetvie, v ktorom je zamestnaných 90% obyvateľov. Tým, že je hlavným mestom jedného zo štátov a sídlom massachusettskej vlády nachádza sa tu aj množstvo kancelárskych budov slúžiacich pre federálnu vládu. 16 % pracovnej sily pracuje v štátnych službách vytvárajúc najpočetnejšiu skupinu tohto odvetvia.
Mesto je známe aj veľkým množstvom zdravotníckych zariadení, vrátane 16 univerzitných nemocníc, pričom až 14% ekonomicky činného obyvateľstva pracuje v zdravotníctve.
Medzi ďalšie dôležité hospodárske odvetvia patrí rybársky priemysel, elektronický – výroba počítačov, spotrebnej elektroniky, tlačiarenstvo, strojárstvo, spracovanie dreva, textilná výroba a ďalšie. Surovinami, ktoré tvoria hlavný exportný artikel oblasti sú obilie, elektrina a výrobky z ocele. Nezanedbateľnú položku finančných príjmov oblasti tvorí aj turistický ruch, s návštevnosťou až 11 miliónov turistov ročne.
Administratívne je mesto rozdelené na 19 územných celkov, pričom sa niektoré z nich zoskupujú podľa etnických skupín, ktoré ich obývajú. Ako príklad môžeme spomenúť Roxbury a Dorchester, ktoré obývajú väčšinou obyvatelia tmavej pleti, Charlestown a južný Boston s írskym obyvateľstvom, severný koniec tvoria Taliani. Dopravný systém mesta je dobre vyriešený, najväčšiu zásluhu na tom má hustá sieť rýchloželezničnej dráhy, ktorá v značnej miere nahrádza už aj tak dosť rozvetvenú autobusovú sieť. Medzinárodné letisko sa nachádza neďaleko centra mesta, patrí medzi jedno z najvyťaženejších v štátoch hlavne čo sa týka transatlantických letov.
Mesto nezaostáva ani v športoviskách, medzi ktoré bezpodmienečne patrí aj Fenway Park, v ktorý je domovom baseballového tímu Boston Red Sox , ďalej je to FleetCenter s basketbalovým tímom Boston Celtics a hokejovým mužstvom Boston Bruins.
Boston patrí medzi mestá s najvyššou mierou vzdelanosti v Spojených Štátoch. K tomuto úspechu nemalou mierou prispievajú aj Bostonská Univerzita (1839), Northeasterská Univerzita (1898) a mnohé ďalšie vysoké školy v meste. K vzdelanosti obyvateľstva bezpochyby prispieva aj množstvo knižníc, múzeí a galérii, pričom k najznámejším patrí určite Bostonská národná knižnica (1852), Americká Akadémia vedy a umenie (1780), Múzeum Jemného umenia s kolekciou francúzskych, egyptských, čínskych, japonských diel.
Boston je mesto kontrastov, jemnou miešaninou nového a starého. V meste vládne anglicky vplyv. Mesto je situované na kopcovitom teréne, vyskytujú sa tu kľukaté cestičky vyložené kamennými dlaždicami. Na trávnatých priestranstvách sú postavené útulné Victoriánske mestské domčeky s vyleštenými mosadznými klopadlami na dverách.
Na Ceste slobody, ktorá je vyznačená červenou linkou, sa nachádza 16 historických zaujímavostí. Niektoré sa nachádzajú v Bostonskom historickom parku. Najvyššie položené observatórium v Novom Anglicku – 60 poschodové observatórium Johna Hancocka - ponúka návštevníkom nádherný pohľad na mesto z vtáčej perspektívy. Medzi ďalšie atrakcie patria okružné plavby, pričom niektoré umožňujú návštevníkom vidieť z väčšej vzdialenosti siluetu Bostonu, letisko a 1822 USS Constitution v Charlestownskej lodenici; Múzeum krásneho umenia; slávne Vedecké múzeum; Knižnicu a Múzeum Johna F. Kennedyho; Akvárium Nového Anglicka; Starý Severný Kostol; Faneuil Hall; observatórium Skywalk na veži Prudential (výhliadková plocha je na úrovni 52. poschodia); a Cheers Bar.
Cambridge leží na druhej strane rieky Charles ako Boston. Tu sa nachádza najstaršia americká univerzita - Harvardská Univerzita (1636). Južne od Bostonu leží mesto Quincy, ktoré je rodiskom prezidentov Johna Adamsa a Johna Quincy Adamsa.

Miesta, ktoré sa oplatí navštíviť:

- Quincy Market - vábi návštevníkov svojimi stánkami s gastronómiou celého sveta a suvenírmi. Na námestí pred tržnicou sa o zábavu turistov zakaždým postarajú raperi, kaukliari alebo politickí aktivisti.
- Copley - námestie s verejnou knižnicou a episkopálnym kostolom Trojice (Trinity Church).
- Unikátny pomník Holocaustu - jedná sa o rad šiestich sklenených stĺpov, pričom každý z nich nesie názov jedného z koncentračných táborov. Na ploche každého zhruba dvadsaťcentimetrového stĺpu sú vyryté čísla symbolizujúce označovanie väzňov. Pri priechode okolo stĺpov na návštevníkov prúdi nepríjemný teplý vzduch, ktorý evokuje pocity, s akými Židi vchádzali do plynových komôr.
- Fenway Park - najstarší americký baseballový štadión, ktorý zaslúžene patrí medzi turistické destinácie.
- Bostonská obdoba newyorskej Fifth Avenue - je ňou jedna z uličiek spojujúca Commom s námestím Copley NewBury Street s drahými obchodmi svetových designerov módy a predraženými reštauráciami.
Webová stránka: www.bandboston.com

Poloha mesta:MAPA Zoznam jazykových škôl, ktoré vám ponúkame v tomto mestehome   search   sitemap Nastaviť ako domovskú stránku / Pridať medzi obľúbené / Registrácia / Obchodné podmienky / Povolenie na sprostredkovanie – NÚP / Napíšte nám
©Dr Bubo s.r.o. - ONLINE BOOKING AGENCY Tel./Fax: +421 (0)35/7712 122