Bournemouth je prvotriedna dovolenková destinácia vhodná hlavne pre študentov, ktorí si chcú spríjemniť jazykový pobyt rôznymi aktivitami. Krásne pláže a mnoho zaujímavých atrakcií spravilo z tohto mesta jedno z najdôležitejších vzdelávacích centier v Anglicku. Mesto sa nachádza neďaleko Londýna a hlavných letísk vo Veľkej Británii. Charakteristické pre Bournemouth je množstvo atrakcií, kultúrnych udalostí, pamiatok a bohatá história.
Študenti sú ubytovaní v hosťovských rodinách, pričom si môžu vybrať jedno- alebo dvojposteľové izby. Stravu majú v podobe polpenzie (raňajky a večera) a cez víkend majú zabezpečený aj ľahký obed. Rodiny sú starostlivo vyberané a preverované a všetky bývajú priamo v Bournemouth. Vyučovanie prebieha 20 (všeobecný kurz) alebo 30 hodín (intenzívny kurz) týždenne, pričom jedna hodina trvá 45 minút. Tieto dva kurzy môžu voliť iba žiaci starší ako 16 rokov. Maximálny počet študentov v triede je 15. V študijnom programe 1-to-1 tuition sú štvorčlenné skupiny (18+). Program výučby je zameraný hlavne na získanie plynulosti v rozprávaní a počúvaní, rozšírenie slovnej zásoby, na zlepšenie gramatiky. Študenti môžu urobiť aj TOEIC alebo Cambridge skúšku (viac druhov). Čo sa týka aktivít, škola predpokladá, že dospelí študenti by radi trávili voľný čas podľa vlastného uváženia. Počas týždňa si študenti hocikedy môžu vyjsť s priateľmi do nejakej reštaurácie či baru.

V jazykovej škole English 2000 School of English môžete študovať jazykový kurz všeobecnej angličtiny (20 lekcií /týždeň) už od 63 GBP/týždeň  v prípade trvania kurzu od 14 týždňov.

Fotografie