Jazyková škola DID sa špecializuje na vyučovanie nemčiny a nemeckej kultúry už od roku 1970. V súčasnosti patrí do siete najprestížnejších a najvyhľadávanejších škôl poskytujúcich výučbu nemeckého jazyka po celom Nemecku. Opiera sa o viac než 35-ročné skúsenosti s učením tohto jazyka. Jej študijných programov sa každoročne zúčastňuje viac ako 10 000 študentov z vyše 30 krajín sveta. Žiaci majú na výber takmer všetky typy a kombinácie kurzov, aké sa v súčasnosti vo svete ponúkajú, a to v mestách Berlín, Frankfurt, Mníchov, Heidelberg, Aschaffenburg, Augsburg, Hintersee, Hochst im Odenwald, Köln, Lörrach, Nürnberg a Wiesbaden. 
Jazykové kurzy vo Wiesbaden sú určené pre mládež vo veku od 14 do 17 rokov, pričom ich trvanie je celoročné- od 1-48 týždňov. V triedach sú žiaci rozdelení do skupín, v ktorých je maximálne 10, 12 alebo 15 študentov. Výučba je zameraná hlavne na úvahy o aktuálnych politických a sociálnych problémoch a taktiež na konverzácie a rôzne role-plays (žiaci pracujú vo dvojiciach, majú určitú rolu danú učiteľom, ktorú musia zahrať). Okrem toho sa žiaci i systematicky učia gramatiku a nové slovíčka, čím sa zlepšujú v počúvaní, čítaní, písaní slohov a konverzácii v nemeckom jazyku. 
Škola did deutsch-institut Wiesbaden sa nachádza v centre mesta, neďaleko hlavnej železničnej stanice. Študenti sa tak krátkou cestou pešo dostanú priamo k obchodom, supermarketom, reštauráciám a kinám. Tak isto je i cesta k hosťovským rodinám bezproblémová, pretože všetky spoje mestskej hromadnej dopravy zastavujú na hlavnej železničnej stanici. Škola sa nachádza v modernej budove, na 2. poschodí. K dispozícii má 8 priestranných tried, bufet, multimediálnu miestnosť s televíziou a počítačmi a malú knižnicu s rôznymi audiovizuálnymi pomôckami ako kazety, CD, DVD, ktoré môžu študenti zadarmo využívať na samostatné štúdium. 
Ubytovanie je zabezpečené v hosťovských rodinách (študenti sú pod dozorom 85% času - iba počas cesty do/zo školy ich nesprevádza nikto z personálu DID ani z rodiny), ktoré sú starostlivo vyberané podľa požiadaviek a informácií, ktoré študenti napíšu do prihlášky na kurz (preto je pre did deutsch-institut dôležité vedie čo najviac osobných informácií o budúcom študentovi, napríklad stravovacie návyky alebo alergie). Aby si študenti mohli i mimo školy precvičovať komunikáciu v nemčine, ubytovanie je zabezpečené tak, že v jednej rodine sa nenachádzajú ani 2 takí študenti, ktorí by hovorili rovnakým materinským jazykom. Škola tak isto garantuje, že presun študentov na miesto vyučovania netrvá mestskou hromadnou dopravou (autobus alebo električka) viac ako 45 minút. 
Čo sa týka aktivít, škola organizuje rôzne prehliadky zaujímavostí, ako napríklad návšteva Kurhaus, divadla, hradu či slávneho Marktkirche. Okrem toho sa konajú i rozličné výlety mimo Wiesbaden-u. Vo Frankfurte si študenti môžu vychutnať napríklad pohľad z pozorovacej miestnosti v Maintower, ktorá sa nachádza vo výške 200 metrov. Počas exkurzie do údolia rieky Rýn navštívia žiaci stredoveký rytiersky hrad Germania monument a majú možnosť zúčastniť sa i plavby po rieke Rýn- najväčšej rieky v Nemecku. Cez letné obdobie sa konajú rôzne festivaly, z ktorých sú najobľúbenejšie hlavne tie filmové, a to goEast- a Exgrounds, ďalej Wald- a Frühlingsfest, Open-air Filmnächte (filmové večery) a známy kultúrny festival Theatrium na Wilhelmstraße. 
V cene kurzu sú okrem stravy, ubytovania a hodín angličtiny zahrnuté aj učebné pomôcky, vstupný test na začiatku kurzu, certifikát, týždenne 2 aktivity organizované školou (počas leta 3 + celodenný výlet cez víkend) a transfer z/na vlakovú stanicu, ktorý zabezpečuje daná rodina. 
Doplňujúce informácie o kurze pre mládež vo Wiesbaden nájdete v brožúre (na stranách 46-47) uloženej v sekcii „dokumenty na stiahnutie“.

Fotografie