Škola Inlingua patrí medzi najväčšie (z hľadiska počtu študentov) jazykové školy pôsobiace v meste Sliema. Počas leta sa tu vystrieda viac ako 3000 študentov, študujúcich okrem hlavnej budovy aj v prenajatých priestoroch súkromných stredných škôl. Počas jesene a zimy počet študentov klesne na 400 až 600. Škola sa nachádza v centre mesta, od sliemského prístavu (z ktorého sa viete dostať aj do Valetty) asi na 2 minúty chôdze. Pri tomto prímorskom pobreží sa ale kúpať nedá. Pláže sú od školy vzdialené asi na 10 minút chôdze. V okolí školy sa nachádza veľa značkových obchodov (pri výpredajoch až 60%-né zľavy), nespočetné množstvo reštaurácií a kaviarní, obchody so suvenírmi a iné vymoženosti turistického centra.
Inlingua sídli v peknej 6-poschodovej modernej budove, má cca 40 učební, spoločenskú miestnosť, video sálu, počítačovú učebňu, bar a v susedstve aj internetovú kaviareň.  Je veľmi ľahko dostupná hromadnou dopravou z ktorejkoľvek časti mesta. So svojimi partnerskými jazykovými školami si vypracovala vlastnú metódu vyučovania cudzích jazykov a vydáva aj vlastné učebnice, ktoré používa pri vyučovaní. Škola pravidelne organizuje aj programy a aktivity na voľný čas. Cez víkend sa môžu študenti zúčastniť celodenného výletu.
Mládežnícky kurz: Popri kurzoch pre dospelých sa škola špecializuje aj na jazykové kurzy určené pre deti a mládež. Ročne tu absolvuje letný prázdninový jazykový tábor niekoľko stoviek mladistvých. Školu sme pre Vás navštívili a natočili o nej s jej zástupcom video.

V jazykovej škole Inlingua Malta môžete študovať jazykový kurz všeobecnej  angličtiny (20 lekcií /týždeň) už od 160 EUR/týždeň  v prípade trvania kurzu od 12 týždňov.

Fotografie

Videá