„Učte sa francúzštinu vo Francúzsku v Toulouse a užite si jedinečné vymoženosti Francúzska!“ – takto oslovuje svojich študentov táto  veľmi dobrá jazyková škola Langue Onze Toulouse.

          Jazyková škola sídli v krásnom meste Toulouse na juhozápade Francúzska. Škola je pyšná na svoju profesionálnu výučbu jazyka pre zahraničných študentov už 25 rokov. Toulouse je neustále sa rozvíjajúce mesto žijúce umením, históriou aj priemyslom. Miesto stvorené pre štúdium francúzskeho jazyka, ako sa hovorí na skok od Stredozemného mora, Pyrenejí a Atlantického pobrežia.

          Jazyková škola Langue Onze ponúka po celý rok (v trvaní 1 až 48 týždňov) svoje jazykové kurzy pre dospelých (od 17 rokov veku) rôznej intenzity, ako Intenzívna francúzština (23 lekcií/týždeň), intenzívny plus kurz (27 lekcií/týždeň), super intenzívny kurz (32 lekcií/týždeň), pričom v jej ponuke nájdete aj kombinované skupinové kurzy s privátnymi lekciami, kurzom varenia alebo aj s vinárskym kurzom. Rovnako nájdete v ponuke školy prípravné kurzy na rôzne certifikáty (DELF, DALF, TCF) ako aj letné programy pre mládež od 14 do 17 rokov.

           Jazyková škola ponúka svoje služby s kvalifikovanými a skúsenými lektormi a je pripravená na vysokej úrovni vyhovieť očakávaniam rôznych kategórií študentov od začiatočníkov po pokročilých. Osobitná pozornosť sa venuje udržaniu príjemnej atmosféry medzi študentmi aj personálom. Výučba prebieha modernými, efektívnymi a interaktívnymi vyučovacími metódami pod vedením kvalifikovaných francúzskych lektorov. Služby sa nekončia výučbou jazyka, ale v ponuke má škola popri kurzoch programy na vyplnenie voľného času svojich študentov, či už športového rázu alebo spoznávania francúzskej kultúry i každodenného života v rámci kultúrno-spoločenských programov. Prehliadky mesta Toulouse, alebo okolia, dávajú možnosť návštevníkom vychutnať si kultúrne dedičstvo a spoznať spôsob života na juhu Francúzska. Študenti si môžu vyberať z výletov organizovaných k miestnym atrakciám.

          Vyučovanie prebieha v budove klasického miestneho štýlu s nádvorím, na dvoch poschodiach v desiatich priestranných klimatizovaných miestnostiach. Študenti majú k dispozícii spoločenskú miestnosť aj multimediálnu miestnosť s prístupom na internet pre všetkých návštevníkov.

          Škola tiež zabezpečuje ubytovanie pre svojich študentov, a to v rámci viacerých možností. Pre tých, ktorí by radi spoznali francúzske zvyky, kultúru z bezprostrednej blízkosti a chcú si jazyk precvičovať aj mimo vyučovania, škola vrelo odporúča ubytovanie v hosťujúcich rodinách, ktoré sú starostlivo vyberané a priebežne overované školou. Takéto ubytovanie je zabezpečované buď s polpenziou, plnou penziou alebo aj bez stravy v jedno alebo dvojposteľových izbách, pričom dvojposteľové izby môžu využiť len študenti, ktorí cestujú na pobyt spolu. Ďalšou možnosťou sú štúdiá bez stravovania. Sú vhodné pre samostatnejších študentov s potrebou väčšieho súkromia. Študentom s vyššími nárokmi vie škola zabezpečiť aj ubytovanie v miestnych hoteloch.

Pri dĺžke pobytu od 21 týždňov je ubytovací poplatok = 70 EUR.

V jazykovej škole Langue Onze Toulouse môžete študovať jazykový kurz všeobecnej francúzštiny (23 lekcií /týždeň) už od 179 EUR/týždeň  v prípade trvania kurzu od 12 týždňov.

Fotografie